Hakkımızda

1949 yılında Mehmet Ümran ŞAKAR ve Ömer Taylan ŞAKAR tarafından kurulan ve bir asra yaklaşan tecrübesini genç kadrosunun dinamizmiyle birleştirerek müşterilerine ve dış ticaret firmalarına hizmet veren ŞAKARLAR GÜM.MÜŞ.LTD.ŞTİ. müşteri memnuniyeti ve dış ticaret firmalarına rehberlik ederek onların çözüm ortağı olmayı kendisine ilke edinmiştir.

Gümrük Kanununa uygun olarak, globalleşen dünya ekonomisi, ülkelerin dış ticaretini sürekli değişime açık tutmakta, bu sebeple gümrük ve dış ticaret, hükümetlerin üzerlerinde en fazla yasal düzenlemeler yaptığı bölümü oluşturmaktadır. Bütün bu değişiklikleri takip edip ithalat ve ihracat yapan firmalara en az maliyetle, yasalara uygun, doğru ve zamanında işlemleri yürütmek üzere Gümrük Müşavirliği kuruluşlarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Şirketimiz bu ilke doğrultusunda her biri kendi alanında uzman personeli ile en kaliteli ve en hızlı şekilde Gümrük müşavirliği hizmetleri yürütmektedir.

Hizmet sektöründe en önemli öğenin kaliteli ve uzman personel olmasının verdiği bilinçle personelimizi devamlı eğitmek ve kendimizi de sürekli geliştirerek müşterilerimizin çözüm ortağı olmak ve onlara profesyonel çözümler sunmak en büyük arzumuzdur.

Bu amaçla dış ticaret mevzuatındaki ve globalleşen dünyamızdaki tüm gelişmeleri yakından takip eden Gümrük müşavirlerimiz, müşterilerimizle aramızda köprü oluşturan ve onların her türlü sorununa çözüm üreten müşteri temsilcilerimiz ve gümrük idarelerinde müşterilerimizin temsilcisi durumundaki Gümrük müşavir yardımcılarımız’ la geçmişte olduğu gibi gelecekte de sektörün öncü kuruluşlarından olma gayreti içerisindeyiz.

ŞAKARLAR LOJİSTİK ve DEPOLAMA DAĞ.HİZM.LTD.ŞTİ grup şirketimiz vasıtasıyla müşterilerinin lojistik ihtiyaçlarını en iyi şekilde tespit ederek, sahip olduğu kurumsal bilgi birikimi ve müşteri odaklı yaklaşımıyla, en ideal çözüm yollarını geliştiren, sektördeki öncü aktörlerdendir.

Vizyonumuz

Gümrük Müşavirliği mesleğinin gerektirdiği mevzuat bilgisine sahip uzman kadromuz ile yasal düzenlemelerde meydana gelen değişiklikleri siz değerli müşterilerimiz adına sürekli takip ederek ve uygulayarak, işlemlerinizde herhangi bir aksama yaşamamak için doğru bilgi ve en iyi hizmeti sunmanın sorumluluğunu taşımakta ve yaşamaktayız Müşteri memnuniyetini, sürekli gelişmeyi, kaliteyi, ekip çalışmasını, sosyal sorumluluğu, profesyonel yönetim anlayışını, teknolojik gelişmelere uygunluğu ve paylaşımı esas alan bir anlayışla sektöründe lider bir kuruluş olmayı kendine “VİZYON” edinmiştir.

Misyonumuz

Neden buradayız; sektördeki tıkanıklığı çözmek ve sektöre yeni bir soluk getirip daha önce sektörde yapılmış hataları görerek ve bunlardan ders alarak müşterilerimize en doğru hizmet vermek için buradayız. İşimiz Gümrük Müşavirliği; ekonomilerin bel kemiği olan dış alım (ithalat) ve dış satım (ihracat) riskli işlemlerdir ve bizde bu riskli işlemlerde üstümüze düşen görevi en iyi ve en etkin şekilde yerine getirip ülke ekonomisine ve yerel işletmelere faydalı olmak ve ana ilke olarak müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak, en iyi hizmeti sizlere sunabilmek ve markamızı en iyi yerlere taşımaktır.